Хто такий Product Manager, як стати PM у 2022 році

Найчастіше зростання стосувалося Senior і Lead. Створення product backlog — лише половина справи. Його потрібно правильно пріоритезувати, щоб наприкінці кожної ітерації отримувати продукт, здатний принести певну цінність для користувачів. У такому випадку його простіше тестувати і допрацьовувати.

  • Продакт-менеджмент не в IT-сфері також надає перевагу.
  • Написали про 5 професій, в яких можна почати кар’єру лише зі знанням англійської мови.
  • У статті Як описувати кейси в портфоліо, щоб пройти відбір, ми показуємо кожен крок на прикладі проектів з наших курсів і даємо заповнений шаблон у Notion.
  • Подивимося, який досвід допоможе якнайшвидше отримати роботу продакт-менеджера в IT.
  • Що у нас нібито нетехнічний склад розуму, щоб писати код або створювати архітектуру продукту.
  • Тільки 6% не мають вищої освіти (3% ще вчаться).
  • Зараз настільки багато і доступно написано про це, ви точно подужаєте.

Тут немає строгого поділу на Junior, Middle та Senior. Навіть продакт-менеджер-початківець — це повноцінний продакт, який відповідає за конкретний продукт або його частину. Тепер ви знаєте, де шукати вакансії для продакт-менеджерів https://wizardsdev.com/ та на який рівень зарплати орієнтуватися. У наступному блоці розберемо, який кар’єрний шлях чекає продакту-початківця. Продакт-менеджер — це той, хто щодня ставить завдання людям, які краще за нього виконують свою роботу.

Які навички потрібні продакт-менеджеру

Керівником стартапу я би назвала менеджера R&D продуктів або проєктів, заснованих на несподіваному вирішенні звичних проблем. У таких ситуаціях основне завдання продакту — перевірити гіпотезу і з’ясувати, чи потрібен ринку розроблений сервіс і як його правильно монетизувати. У цьому випадку бюджет зазвичай обмежений, і основним завданням стає залучення перших користувачів для тестування концепції і пошук інвесторів. Класичний product owner повинен мати сильні стратегічні скіли. Він повинен добре розбиратися у побудові дорожніх карт продукту, розуміти UI та UX і бути гуру product backlog. Так як ця роль найчастіше використовується в методології Agile, Produсt Owner повинен розуміти, що таке Scrum, і правильно працювати з усіма артефактами.

Скільки заробляють Product Managers

Зарплата продакт-менеджера залежить від посади та досвіду. Ми зібрали вам статистику, скільки заробляють продакт-менеджери в різних країнах. Якщо тут немає вашої улюбленої країни, виберіть її на Glassdoor. Це передбачає, що ви проведете аналіз ринку і зможете протестувати свої гіпотези на цільової аудиторії. Одним із найважливіших етапів у процесі тестування ідей стає випуск MVP (рішення з мінімальним необхідним набором функцій).

Ці знаки Зодіаку ризикують залишитися біля порожнього корита: прогноз на тиждень

В середньому «Продакт-менеджер» в Україні заробляє грн. Діапазон, що містить медіану, виділено на графіку. Хоча більшість респондентів (354 з product manager вакансії 388) мають вищу освіту рівня «магістр» чи «бакалавр», 54% опитаних вважають, що освіта ніяк не вплинула на їхню роботу продакт-менеджером.

Скільки заробляють Product Managers

Потрібно розуміти, що roadmap не висічена на камені. Її потрібно переглядати і виправляти у процесі розвитку продукту й адаптувати відповідно новим даним, діям конкурентів та інформації, отриманої від користувачів. Для деяких продуктів навіть цей список не є вичерпним. Такий обсяг інформації лякає навіть фахівців із досвідом. Дуже складно бути професіоналом у всьому перерахованому вище одночасно.

Середня зарплата за посадою «Product manager» за містами

Успіх IT-продукту залежить від дій багатьох людей. Для цього потрібно правильно сформулювати цілі, визначити метрики та KPI, дедлайни для кожного етапу і результати, які очікується отримати після кожної ітерації. У цьому випадку знанням маркетингу та продажів можна пожертвувати і замість цього більше заглибитися в тестування, аналітику і роботу з фінансовими показниками. Для цього гарно підходить Agile-практика формувати backlog у вигляді user stories. У цьому вигляді опис стає людянішим і може передавати емоції та відчуття. Ви повинні вміти створювати сценарії роботи, workflow, працювати з mock-ups.

Це ті, хто відповідають за наповнення беклогу на основі метрик продукту, ринку та потреб користувачів. Їхні обов’язки можуть відрізнятися залежно від компанії, кажуть в INDIGO Tech Recruiters. CEO та Co-Founder в IAMPM
10 років досвіду в маркетингу та управлінні продуктами. Вивела на ринок більше 50-ти проєктів у ролі консультанта, працювала як Product Manager в SaaS, Gaming та EdTech нішах.

На Кримському мосту зупинили рух автотранспорту – росЗМІ

Хочеш спробувати себе в IT і розвиватися в світі високих технологій? Прийшли своє мотиваційний лист на [email protected] і розкажи, чому тобі цікава ця сфера. Недостатньо hard-skills, тобто технічних навичок. Незнання головних методологій, технологій, азів коду. На цій позиції ви багато спілкуєтеся з розробниками, а як ні крути вони розмовляють мовою коду.

Скільки заробляють Product Managers

Він ставить завдання, влаштовує брейншторми, вирішує конфлікти. Коли Джек прийшов у компанію, було незрозуміло, які фічі увійдуть до першої версії продукту. Команда склала величезний перелік, який було неможливо продати. Джек проаналізував конкурентів, провів глибинні інтерв’ю з аудиторією, визначив цінність товару.

Навчальні кейси в портфоліо можна доповнити своїм проектом. У статті про Pet Project ми даємо докладний гайд створення свого проекту. У цьому вам допоможе тест на продакт з десяти питань.

На такому ж рівні зарплати Architects ($6200). Крім того, Product Manager повинен уміти створити фінансовий прогноз, коли бізнес вийде на самоокупність, яких витрат і доходів варто очікувати у майбутньому. Без розуміння цих цифр навіть хороший продукт чекатиме невдача.

Крім того, product manager повинен тісно співпрацювати з дизайнером, бізнес-аналітиком і системним архітектором. Решта — досвід і знання, про які поговоримо нижче. Її розмір залежить від досвіду фахівця, який обчислюється як у роках роботи, так і в кількості великих проєктів на рахунку менеджера.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *